MENU:

O mnie

ziuta

Józefa ZIUTA Pawlik

Urodziła się w 1939 roku w Suchorzowie. Zawsze była pod wpływem sztuki – zauroczona przyrodą, malarstwem, haftem i światem barw. Po przejściu na emeryturę (walcząc z chorobą i przeciwnościami losu) w 2003 roku rozpoczęła aktywną przygodę malarską, kóra trwa do dzisiaj. Jej obrazy znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, u osób kochających naturę i sztukę.

Malarstwu poświęciła się bez reszty. Pierwsze malarskie kroki stawiała pod kierunkiem artysty malarza Krystyny Styburskiej w Kole Plastycznym w Klubie WAT (Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie w Warszawie).

Chętnie maluje pastelami olejnymi, farbami olejnymi na płótnie oraz szkle. W swoich obrazach przedstawia tematy związane z krajami i miejscami, które odwiedzała, lub z którymi była związana emocjonalnie. A w nich: „Moja Afryka”; „Pustynie Świata”, „Kalifornijski Park Narodowy Yosemite”, „Grand Canyon”, „Elbrus i Rosja”, „Piękno konia”… „Impresjonizm w malarstwie”… martwą naturę, pejzaże i „Kwiaty Świata” Kwiaty malowane w różnych technikach, stylach i kompozycjach, a przede wszystkim pojedynczo, są jej szczególnie bliskie. Ze względu chociażby na niezwykle bogatą kolorystykę, stosowaną formę zbliżenia, szeroki zakres pochodzenia – na oglądających pozostawiają niezapomniane wrażenia.

W życiu jest dużo szarości, smutków i problemów. Ziuta w swoich obrazach, przedstawia inny, bardzo kolorowy świat i naturę – taką jaką chciałaby widzieć. Na pewno są to obrazy idealizowane i upraszczane, a malarstwo jest dla niej ucieczką od rzeczywistości – poszukiwaniem swego miejsca na ziemi. Z młodzieńczą pasją i uporem człowieka dojrzałego, realizuje własną wizję otaczającego ją świata.

W swoich pracach śmiało posługuje się szeroką paletą barw, od kontrastowych ostrych, aż do miękkich i łagodnych i nigdy nienasyconych kolorów tworząc „Swój Kolorowy Świat”.

Zbigniew Pawlik, Ph. D. in Economics – mąż

Wszystkie prawa zastszeżone. © jzpawlik.pl 2024 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.